Strani nogometZa povijest

Rekordna večer tinejdžera u Ligi prvaka: Fati postao najmlađi strijelac, Vandervoordt najmlađi vratar

Piše R.R.
11. prosinca 2019. - 00:54

Događaju se svakojake stvari u nogometnoj Europi. U elitnom natjecanju Ligi prvaka u utorak navečer dvojica su 17-godišnjaka ispisali nove stranice povijesti. Svaki će na svoj način pamtiti ovu zvjezdanu večer.

Barcelonin wunderkind Ansu Fati ovim je pogotkom postao najmlađi strijelac u povijesti Lige prvaka. Presudio je Interu sa samo 17 godina i 40 dana. Prije njega taj je rekord držao ganski nogometaš Peter Ofori-Quaye koji je tada imao 17 godina i 195 dana, a gol je postigao u sezoni 1997/98.

Napoli je na svom stadionu već nakon 37 minuta utakmice vodio s 3-0 protiv belgijske momčadi, a strijelac sva tri pogotka bio je Poljak Milik. Kod prvoga gola u 3. minuti jako mu je pomogao vratar Genka, 17-godišnji Maarten Vandervoordt koji je postao najmlađi golman koji je branio u po...

24. travanj 2024 18:27