Strani nogometderbi kola serie a

Brozović asistent u prvoj pobjedi Intera u Napulju nakon 22 godine, Nerazzuri ponovno zasjeli na vrh

7. siječnja 2020. - 00:34

Nogometaši Intera 3-1 (2-1) pobjedom na gostovanju kod Napolija u derbiju 18. kola talijanskog prvenstva vratili su se na čelo ljestvice Serie A.

Inter je poveo 2-0 golovima Lukakua u 14. i 33. minuti. Prvi pogodak Belgijanac je postigao iz odlične solo-akcije, dok je kod drugoga, kada mu je loptu proslijedio hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović, imao obilatu pomoć domaćeg vratara Mereta kojemu je lopta prošla i kroz ruke i kroz noge. Napoli je smanjio preko Milika u 39. minuti, ali u nastavku je Lautaro Martinez u 62. pogodio za povratak Intera na dva gola prednosti.

Ovo je prva prvenstvena pobjeda Intera u Napulju nakon prosinca 1997. godine.

Brozović je odigrao čitavu utakmicu za Inter koji sada ima 45 bodova, kao i drugi Juventus, dok je Napoli ostao osmi sa 24 boda...

17. travanj 2024 19:06