Strani nogometCarabao Cup

Manchester City uvjerljivo slavio na Old Traffordu i nadomak je trećeg uzastopnog finala

8. siječnja 2020. - 08:09

Nogometaši Manchester Citya na korak su do trećeg uzastopnog finala Carabao Cupa, engleskog Liga kupa, nakon što su u prvoj polufinalnoj utakmici svladali gradskog suparnika Manchester United sa 3-1 (3-0) gostujući na Old Traffordu.

"Građani" su od 17. do 39. minute postigli tri pogotka. Prvo je Bernardo Silva preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio gornji desni kut. Isti je igrač u 33. minuti asistirao Riyadu Mahrezu za drugi pogodak Cityja. U 39. minuti domaći vratar David de Gea obranio je udarac Kevina De Bruynea, ali je na odbijenu loptu natrčao Unitedov igrač Andreas Pereira i poslao ju u mrežu.

Kakvu takvu nadu za uzvrat na Etihadu "crvenim vragovima" donio je Marcus Rashford u 70. minuti, kad je na asistenciju Greenwooda postigao jedini pogodak za domaću momčad.