Reflektoršpanjolski kup

Nevjerojatno polufinale: Barceloni poništena dva gola, Atletico stigao do pobjede u dramatičnoj završnici zahvaljujući vrataru

10. siječnja 2020. - 07:39
Barcelona's Argentine forward Lionel Messi (2nd-R) react to the loss following the Spanish Super Cup semi final between Barcelona and Atletico Madrid on January 9, 2020, at the King Abdullah Sport City in the Saudi Arabian port city of Jeddah. - The winner will face Real Madrid in the final on January 12. (Photo by Giuseppe CACACE/AFP)AFP

Nogometaši Atletico Madrida plasirali su se u finale Španjolskog Superkupa nakon što su u Saudijskoj Arabiji u polufinalu porazili Barcelonu s 3-2. U srijedu je Real Madrid slavio protiv Valencije s 3-1.

U utakmici punoj preokreta u prvom dijelu nije bilo golova, a u 46. minuti Koke dovodi "Colchonerose" u vodstvo. Barcelona je golovima Lionela Messija (51) i Antoinea Griezmanna (62) došao do preokreta, a Barci je "VAR" potom poništio dva gola.

Atletico je u samoj završnici stigao do pobjede zahvaljujući pogreškama vratara Neta - prvo je Alvaro Morata iz penala, kojeg je skrivio Neto, poravnao na 2-2, da bi Angel Correa u 86. minuti donio trijumf i osigurao madridsko finale.

Ivan Rakitić je ušao u igru tek u 86. minuti.