ATP Zagreb: Marin Čilić i Mario Ančić u finalu

7. veljače 2009. - 20:19

Marin Čilić prvi je finalist ovogodišnjeg izdanja ATP turnira tenisača u Zagrebu. On je u polufinalu sa 6-2, 7-5 svladao Srbina Viktora Troickog.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Čilića i Troickog i treća pobjeda našeg trenutačno najboljerangiranog igrača.

Nakon izjednačenog početka meča, Čilić je kod rezultata 2-2 u prvom setu oduzeo servis Troickom i to u gemu koji je sadržavao čak 24 poena. Troicki nije iskoristio čak sedam lopti za osvajanje gema, dok je Čilić iskoristio četvrtu loptu za "break".

Nakon tog "maratona" Troicki je zatražio medicinsku pomoć zbog bolova u leđima, što se osjetilo i u igri jer je u nekoliko navrata presporo reagirao, te mu je Čilić još jednom oduzeo servis i dobio prvi set sa 6-2.

U drugom setu Troicki je bolje servirao, te je dr...

19. travanj 2024 07:26