TenisATP Montpellier

Nijemac Brown izbacio Čilića

8. veljače 2017. - 23:45
cikan

Njemački tenisač Dustin Brown, 84. na pojedinačnoj ATP ljestvici, porazio je sa 6-4, 6-4 najboljeg hrvatskog tenisača Marina Čilića, prvog nositelja ATP turnira u francuskom Montpellieru, i tako se plasirao u četvrtfinale.

Iskusnom, 32-godišnjem Brownu za pobjedu je trebala samo 61 minuta igre, tijekom kojih nije dopustio našem tenisaču nijednu priliku za 'break', a od svoje tri iskoristio je dvije.

Za ishod prvog seta presudan je bio 'break' koji je Nijemac napravio u devetom gemu, dok je do prednosti u drugoj dionici stigao u sedmom gemu. Servirajući za pobjedu Brown je Čiliću zabio tri od svojih osam aseva, od čega su dva u tom gemu bila iz drugog servisa. Čilić je u svakom setu osvojio po šest poena na reternu, iako je Nijemac imao samo 48 % pogođenih prvih servisa....

25. travanj 2024 16:40