Tenishrvatski obračun

Čilić preko Ćorića do četvrtfinala Rotterdama

16. veljače 2017. - 16:22

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Rotterdamu, on je u susretu 2. kola svladao drugog hrvatskog predstavnika Bornu Ćorića sa 6-1, 2-6, 6-4 nakon gotovo dva sata igre.

Bio je ovo treći međusobni dvoboj Čilića i Ćorića i treća pobjeda 28-godišnjeg Međugorca.

U prethodna dva dvoboja Čilić je dominirao protiv Ćorića izgubivši samo pet gemova u tri odigrana seta, a i početak dvoboja u Rotterdamu je bio na tom tragu.

Čilić je za manje od 20 minuta osvojio prvih pet gemova, te u šestoj igri imao čak pet set-lopti s kojima je mogao dobiti prvi set sa 6-0. Ipak, tada je Ćorić počeo bolje servirati i napokon se upisao na semafor. No, time je samo odgodio odluku u prvom setu jer je Čilić u sljedećoj igri sigurno odservirao za 6-1....

24. travanj 2024 09:01