TenisGRAND SLAM

Fett stigla do posljednje stepenice: za ulazak na glavni turnir mora dobiti Ruskinju Anu Blinkovu

29. lipnja 2017. - 20:44
2017-06-19T115020Z_140874620_MT1ACI14806129_RTRMADP_3_TENNIS-BIRMINGHAM.JPG

Mlada hrvatska tenisačica, 20-godišnja Jana Fett plasirala se u posljednje, 3. kolo kvalifikacija za nastup na najvećem svjetskom turniru Wimbledonu, ona je u susretu 2. kola pobijedila Talijanku Jasmine Paolini sa 6-0, 1-6, 7-5.

Fett je do pobjede protiv Paolini stigla na sličan način kao i dan ranije protiv Amerikanke Sofije Kenin, ponovno je gubila sa 4-5 u trećem setu i suparnica joj je imala servis za meč. No, mlada je Vrbovčanka uspjela osvojiti posljednja tri gema u susretu i dobiti posljednju dionicu dvoboja sa 7-5.

Protiv Paolini Fett je uspjela čak i spasiti dvije meč-lopte suparnice.

A dvoboj je krenuo idealno za Fett koja je dobila prvi set sa 6-0 za samo 26 minuta. U prvom gemu drugoga seta naša je igračica imala "break-loptu", no nakon što ju nije iskoristila stvari...

23. travanj 2024 12:32