TenisGRAND SLAM

Senzacionalna Ana Konjuh izbacila osmu nositeljicu i plasirala se prvi put u osminu finala Wimbledona

7. srpnja 2017. - 19:03
2017-07-07T132543Z_1113846392_RC147D47F870_RTRMADP_3_TENNIS-WIMBLEDON.JPG

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh svladala je u petak u All England Clubu 8. nositeljicu Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 7-6 (3), 3-6, 6-4 i po prvi put u karijeri probila se u Wimbledonu do osmine finala.

Konjuh je do pobjede stigla zahvaljujući velikom preokretu u prvom setu, u kojem je Slovakinja vodila 5-1, a pri vodstvu 6-5 propustila je i dvije set-lopte. U 'tie-breaku' je naša Fed Cup reprezentativka povela 3-0, Cibulkova izjednačila na 3-3, ali je Konjuh nanizala četiri poena i stigla do prvog seta.

Scenarij je bio sličan u drugom setu, u kojem je 9. tenisačica svijeta opet stvorila dva 'breaka' prednosti i povela 5-2. Ana je jedan 'break' vratila, ali potom ponovno izgubila servis, čime je odluka o pobjednici ostavljena za treći set.

U njemu je Konjuh odjurila do vodstva 4...

25. travanj 2024 00:59