Tenisdavis cup

Izbornik nakon dramatične pobjede Čilića i Mektića: Nije još gotovo, ne smijemo biti previše euforični

17. rujna 2017. - 15:08

Marin Čilić i Nikola Mektić donijeli su vodstvo 2-1 hrvatskoj teniskoj reprezentaciji u kvalifikacijskom susretu za Svjetsku skupinu Davis Cupa protiv Kolumbije u Bogoti nakon što su protiv Juana Sebastiana Cabala i Alejandra Falle nadoknadili zaostatak 0-2 u setovima i nakon tri sata i 58 minuta pobijedili rezultatom 5-7, 6-7 (5), 6-4, 6-2, 6-4.

"Slatka pobjeda svakako. Oni su bili jako dobri, ali trebali smo osvojiti već drugi set. Kad nam je proradio retern bili smo jako opasni“, rekao je Marin Čilić.

Hrvatski par izgubio je servis već u prvom gemu meča, potom je nadoknadio break, a kod 5-4 je u dva navrata bio na dva poena od osvajanja seta. U drugoj dionici rani break hrvatskog dvojca donio je vodstvo 2-0, no to su Kolumbijci odmah nadoknadili.

Kod 5-4 Čilić i Mektić bili su ...

19. travanj 2024 10:07