Teniswta nottingham

Vekić nastavlja s dobrim igrama, svladala Bjeloruskinju za plsman u četvrtfinale

14. lipnja 2018. - 17:42

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 42.) nastavila je svoj pobjednički niz na WTA turniru u Nottinghamu, gdje je prošle godine osvojila naslov pobjednice, a u četvrtak pobjedom nad Bjeloruskinjom Vjerom Lapko (WTA - 84.) 6-2, 7-6 (6) stigla do četvrtfinala ovogodišnjeg izdanja.

Za mjesto u polufinalu Vekić će igrati protiv 27-godišnje Njemice Mone Barthel (WTA - 117.) koja u međusobnim dvobojima ima prednost 2-0.

Osječanka je protiv Lapko do pobjede došla boljom kontrolom udaraca u vrlo teškim, vjetrovitim uvjetima u Nottinghamu. Vekić je napravila samo 13 neforsiranih pogrešaka, a njezina suparnica čak 25, što se pokazalo odlučujućim, pogotovo u drugom setu.

Za 36 minuta naša je tenisačica uz dva 'breaka' osvojila prvi set sa 6-2. U drugom je setu triput ...

19. travanj 2024 09:22