Tenisbravo

Galovićev tjedan života: nakon što je kao sretni gubitnik ušao u turnir, svladao i mladu kanadsku zvijezdu za prvo četvrtfinale karijere

26. srpnja 2018. - 15:29

Hrvatski tenisač Viktor Galović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Gstaadu što je njegov najbolji rezultat u karijeri.

Nakon što je u prvom kolu pobijedio Nizozemca Robina Haasea sa 6-1, 3-6, 6-3 ostvarivši prvu pobjedu u glavnom ždrijebu na nekom ATP turniru u karijeri, Galović je u drugom kolu bio bolji od 17-godišnjeg Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea 3-6, 6-4, 6-2.

Mladi Kanađanin je bolje ušao u meč i u prvom setu je dva puta oduzimao servis 27-godišnjem hrvatskom tenisaču. Kod rezultata 3-2 i potom kod 5-3. Galović je u drugom setu zaigrao daleko bolje i kod rezultata 4-4 načinio je break za 5-4, a potom obranio svoj servis i izjednačio na 1-1 u setovima.

U odlučujućem, trećem setu Galović, koji je rođen u Novoj Gradiški, a živi u Italiji, potpuno je de...

19. travanj 2024 05:30