Tenisdobra forma

Ćorić lakoćom izborio plasman u osminu finala Šangaja

9. listopada 2018. - 17:54

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u osminu finala ATP teniskog turnira u Šangaju nakon što je pobijedio Amerikanca Bradleyja Klahna 6-4, 6-2.

Ćorić je u prvom kolu po prvi puta u karijeri pobijedio trostrukog grand-slam pobjednika Švicarca Stana Wawrinku, a odličnu igru prikazao je i u drugom nastupu protiv američkog kvalifikanta. Ćorić je protiv 104. tenisača svijeta slavio nakon svega 75 minuta igre.

Ćorić je na otvaranju meča načinio break i potom gem prednosti mirno sačuvao do konca seta. U drugom setu je dva puta oduzeo servis svom protivniku, za vodstvo 2-1 i 4-1, rutinski odradivši ostatak meča.

Mladog hrvatskog tenisača u idućem kolu očekuje meč protiv pobjednika dvoboja između trećeg nositelja Argentinca Juana Martina del Potra i Francuza Richarda Gasq...

20. travanj 2024 10:12