TenisWTA Luxembourg

Prva nositeljica zaustavila Donnu Vekić

18. listopada 2018. - 22:56
Donnu Vekić

Njemačka tenisačica Julia Goerges (WTA - 9.) zaustavila je Osječanku Donnu Vekić (WTA - 35.) svladavši je u četvrtfinalu WTA turnira u Luksemburgu sa 6-3, 3-6, 6-3 nakon jednog sata i 54 minute borbe.

Bio je to treći dvoboj naše tenisačice sa 29-godišnjom Njemicom te njezin treći poraz. Donni za utjehu ostaje činjenica da je po prvi put uspjela osvojiti set protiv Goerges, iako je imala priliku i ozbiljnije ugroziti prvu nositeljicu.

To se prvenstveno odnosi na prvi set u kojem je Vekić imala pet prilika za 'break' raspoređenih na tri gema u kojima je Goerges bila na servisu, ali nijednu priliku nije uspjela realizirati. Za razliku od nje, Njemica je došla do 'breaka' kad je Vekić prvi put bila na početnom udarcu, što joj je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta.