TenisFed Cup

Poraz od Srbije, Hrvatska bez finala; Majoli: Nadam se da ćemo jednom izaći iz ove skupine

8. veljače 2019. - 21:19
Janom Fett

Hrvatske tenisačice neće imati priliku igrati u finalu turnira Prve skupine Euro-afričke zone Fed Cupa u britanskom gradu Bathu, gdje su u petak poražene od reprezentacije Srbije sa 2-1. nakon što su u odlučujućoj igri parova Olga Danilović i Aleksandra Krunić nadigrale Dariju Jurak i Anu Konjuh sa 1-6, 6-1, 6-4.

Srbija je povela zahvaljujući pobjedi Olge Danilović nad Janom Fett 2-6, 6-2, 7-6 (7), u dvoboju u kojem je naša tenisačica nadoknadila zaostatak od 2-4 u odlučujućem setu, kod rezultata 4-5 spasila prvu meč-loptu, a potom još dvije u 'tie-breaku' (6-4), da bi kod vodstva 7-6 propustila meč-loptu sa servisom. Srpska tenisačica je osvojila tri poena zaredom i donijela prvi bod svojoj reprezentaciji nakon dva sata i 23 minute borbe.