Teniswta acapulco

Vekić izborila četvrtfinale, brazilska tenisačica iznenadila prvu nositeljicu turnira

28. veljače 2019. - 08:46

Najbolje rangirana hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 28.) probila se u četvrtfinale WTA turnira u meksičkom Acapulcu, gdje je u noći sa srijede na četvrtak u dvoboju 2. kola nadigrala Amerikanku Christinu McHale (WTA - 144.) sa 6-4, 7-5 nakon jednog sata i 50 minuta igre.

Bio je to njihov drugi dvoboj i prva pobjeda Osječanke, do koje je stigla preokretom u drugom setu. U prvom setu je Vekić nakon pet 'breakova' u šest gemova povela sa 4-2, McHale je uspjela izjednačiti na 4-4, ali je s još dva osvojena gema u nizu naša tenisačica osvojila prvu dionicu meča.

Drugi set je bolje započela 26-godišnja Amerikanka i povela sa 5-2, ali je uslijedio veliki povratak Donne Vekić. Spasila je dvije set-lopte u devetom te još jednu u desetom gemu te završila meč nizom od pet osvoje...

17. travanj 2024 01:18