TenisTeniske paralele

Kakav čudesan preokret: Martićeva spasila pet meč-lopti i onda 'razbila' Ostapenko za polufinale Birminghama

21. lipnja 2019. - 18:56
2019-06-21T141152Z_231683062_RC13644B8580_RTRMADP_3_TENNIS-BIRMINGHAM.JPG

Hrvatska tenisačica Petra Martić izvukla je zaostatak od 6-7 (4), 0-4, spasila pet meč-lopti u desetom gemu drugog seta dvoboja protiv Latvijke Jelene Ostapenko u Birminghamu te nakon dva sata i 25 minuta borbe slavila sa 6-7 (4), 7-5, 6-1 i prvi put u karijeri izborila mjesto u polufinalu nekog WTA turnira na travnatoj podlozi.

Martić je u prvom i drugom setu dopustila Ostapenko da se odvoji i povede sa 4-0. U prvom setu je 28-godišnja Dućanka nanizala pet gemova za vodstvo 5-4, ali je Latvijka ipak uspjela zaustaviti taj niz i osvojiti prvi set u 'tie-breaku'.

U drugom setu se činilo da je Martić na izlaznim vratima, kad je Ostapenko povela sa 5-2, a pogotovo kad je kod 5-4 bila suočena s 0-40 i još dvije prednosti, ukupno pet meč-lopti. No, Latvijka u tim trenucima nije uspjela p...

18. travanj 2024 19:42