TenisTeniske paralele

Trebalo mu je gotovo tri sata: Čilić preskočio prvu prepreku na ovogodišnjem Wimbledonu, sljedećeg suparnika stalno je pobjeđivao

3. srpnja 2019. - 00:37
2019-07-02T192741Z_281186933_RC1EECD5CE00_RTRMADP_3_TENNIS-WIMBLEDON.JPG

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo Wimbledona nakon što je u utorak svladao Francuza Adriana Mannarina sa 7-6 (6), 7-6 (4), 6-3 poslije 2 sata i 48 minuta igre.

U prvom setu kod vodstva 4-3 Čilić je propustio iskoristiti dvije break-lopte, pa je set otišao u tie-break u kojem je poveo sa 4-0. No, onda je došlo do preokreta i Mannarino ima set-loptu, ali Čilić se je izvukao iz neugodne situacije i dobija prvi set.

I sljedeći set Čilić je dobio u tie-breaku, premda je imao priliku da to riješi i ranije jer je imao prednost breaka. No, kod vodstva 5-4, na svom servisu, ispustio je dvije set-lopte. U trećem setu Čilić nije ispustio prednost breaka. Kod vodstva 3-2 oduzeo je servis protivniku i potom je rutinski zaključio meč u svoju korist.