Teniswimbledon

Čilić nije znao iskoristiti svoje prilike, Sousi je bio dovoljan po jedan 'break' u svakom setu

4. srpnja 2019. - 19:28

Drugu godinu zaredom, a treći put u karijeri Marin Čilić je zaustavljen u 2. kolu Wimbledona, gdje ga je u četvrtak svladao 69. tenisač svijeta, Portugalac Joao Sousa sa 6-4, 6-4, 6-4 nakon dva sata i 11 minuta igre na terenu 12 All England Cluba.

Bio je to njihov peti međusobni dvoboj i prva pobjeda 30-godišnjeg portugalskog tenisača koji protiv Čilića u prethodna četiri meča nije uspio osvojiti nijedan set.

Za pobjedu u ovom susretu Sousi je bio dovoljan po jedan 'break' u svakom setu. Prvi je napravio odmah u prvom gemu dvoboja, za osvajanje drugog seta do prednosti je stigao u petom gemu, a u trećem setu je odlučujući 'break' napravio u trećem gemu.

Portugalac je pritom imao savršen učinak kad je trebao spašavati 'break-lopte', a Čilić je imao čak 12 prilika za oduziman...

18. travanj 2024 22:06