TenisTeniske paralele

Donna Vekić u tri seta prošla dalje u San Joseu: osvojila je manje poena od suparnice, ali je bila bolja kad je bilo važno

31. srpnja 2019. - 00:47
2019-07-02T194556Z_554909059_RC1802EDC360_RTRMADP_3_TENNIS-WIMBLEDON.JPG

Hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 25.) plasirala se u 2. kolo WTA Premier turnira tenisačica u američkom San Joseu, gdje je u utorak u 1. kolu svladala Japanku Misaki Doi (WTA - 89.) sa 6-4, 3-6, 6-4 nakona dva sata i 14 minuta borbe.

Bio je ovo treći dvoboj ovih dviju tenisačica i druga uzastopna pobjeda 23-godišnje Osječanke, koja je slavila i u njihovom ovogodišnjem meču u meksičkom Acapulcu.

Vekić je u prvom setu stvorila dva 'breaka' prednosti, povela sa 5-2, ali je tek u drugom pokušaju osvojila servis za set. U drugom setu je Osječanka dvaput stvarala 'break' prednosti (2-1, 3-2), ali je nizom pogrešaka dopustila 28-godišnjoj Japanki niz od četiri gema i povratak u meč.

I u odlučujućem setu Vekić je pokazala igru s usponima i padovima. Uvjerljivo je otvorila s...

25. travanj 2024 09:58