Tenissvjetsko prvenstvo

Amerikanci dominirali osvojivši tri zlatna odličja, fantastičnom utrkom BH-reprezentativac Amel Tuka osvojio srebro na 800 metara

2. listopada 2019. - 01:15

Peti dan natjecanja na Svjetskom atletskom prvenstvu u Dohi obilježili su trijumfi američkih atletičara: sprintera Noaha Lylesa na 200 metara (19.83 sekundi), Donavana Braziera na 800 metara s rekordom svjetskih prvenstava (1:42.34 minuta) te Sama Kendricksa u skoku motkom (5,97 metara).

Noah Lyles potvdio je status najboljeg trkača na 200 metara u posljednje dvije godine. Dvostruki pobjednik Dijamantne lige osvojio je svoju prvu medalju na svjetskim prvenstvima i najavio da će biti glavni kandidat za zlato na Olimpijskim igrama u Tokiju. Sa 19.83 Lyles je za 12 stotinki nadmašio Kanađanina Andrea De Grassea koji je osvojio srebro, dok je bronca otišla u ruke Ekvadorca Alexa Quinoneza (19.98).

Branitelj naslova Turčin Ramil Guliyev trčao je dvije stotinke brže nego prije dvije go...

18. travanj 2024 22:41