Teniswta elite trophy

Donna Vekić izgubila i drugi meč identičnim rezultatom kao i prvi te okončala nastup na posljednjem mjestu u skupini

23. listopada 2019. - 15:29

Hrvatska tenisačica Donna Vekić i u svom je drugom nastupu na WTA Elite Trophy turniru u Zhuhaiju pretrpjela poraz, u susretu 2. kola skupine Azaleja bolja od 23-godišnje Osječanke bila je 19-godišnja Ukrajinka Dajana Jastremska sa 7-6 (6), 6-2 nakon sat i 35 minuta igre.

Vekić je tako u oba svoja nastupa u Zhuhaiju izgubila istim rezultatom, u utorak ju je sa 7-6, 6-2 nadigrala i Nizozemka Kiki Bertens, pa je Vekić okončala svoj nastup na posljednjem mjestu.

Protiv Jastremske Vekić je propustila nekoliko prilika u prvom setu, kod rezultata 4-4 imala je dvije "break-lopte", ali tada je mlada Ukrajinka odličnim napadom i smečom spasila prvu te servis winnerom drugu priliku naše igračice. U "tie-breaku"  je Vekić stigla do dvije vezane set-lopte kod 6-4, ali tada je Jastemska svojim...

24. travanj 2024 20:25