Tenisizjednačavaju se s muškarcima

Kraj jedne epohe: Australija i Francuska igraju zadnje finale Fed kupa u ovom formatu

7. studenog 2019. - 16:30

Australija i Francuska ovog će vikenda u Perthu igrati posljednje finale Fed Cupa po starom sustavu. Nakon Davis Cupa i Fed Cup će promijeniti svoj format pa će se tako za titulu pobjednika iduće godini u travnju u Budimpešti tijekom jednog tjedna natjecati dvanaest ekipa.

Prva tenisačica svijeta Australka Ashleigh Barty imat će priliku osvojiti Fed kup za svoju zemlju nakon četrdeset pet godina. Do tada su bili uspješni sedam puta, a od 1974. godine i vremena Evonne Goolagong Australija više nije ni jednom osvojila ovo natjecanje.

S druge strane je Francuska koja je tri puta slavila u Fed kupu. Predvodi je njihova najbolja tenisačica Kristina Mladenović, 40. na WTA ljestvici, a u reprezentaciji su još i Caroline Garcia (WTA-45.), Alize Cornet (WTA-60.), Fiona Ferro (WTA-63.) i ...

18. travanj 2024 23:25