Sport Vodeni sportovi

poslije stanke bazeni opet u punom pogonu

Jugaši bez blagdanskog popusta, pobjede Mornara i Šibenika

Jug CO bez ikakvih je problema odradio gostovanje protiv splitskog Jadrana na Poljudu. Iako su u Split došli bez bolesnih Tonyja Azeveda i Ivana Sukna, a u bazen nije ulazio ni vratar Frano Vićan, to se nije odrazilo na njihovu igru.

S druge strane, jadranaši su bili hendikepirani neigranjem ozlijeđenog prvog vratara Mira Škilje. A to se odrazilo na ukupni broj obrana, skromne dvije.

Gosti su ozbiljno ušli u susret, pa su već nakon prve četvrtine poveli s uvjerljivih 6:0, uz dva pogotka kapetana Mihe Boškovića. Splićani su prvi gol zabili početkom druge četvrtine, kada je Luka Vukić iz daljine smanjio na 1:6. U tom dijelu igre domaći su malo došli do daha, pa su zabili još dva zgoditka.

Jugaši su u posljednjoj četvrtini do kraja razbili Splićane, sa četiri uzastopna pogotka došli su do visokih jedanaesti golova razlike. Jedini gostujući igrač koji se nije upisao u strijelce bio je Paulo Obradović, igrač koji je inače prilično efikasan.

Toni BILIĆ

Jadran Split - Jug CO 6:17 (0:6, 3:4, 2:3, 1:4)

Split - Bazen u Poljudu. Gledatelja 200.
Suci: Copič (Šibenik) i Matijević (Zagreb).

Jadran: Vlaić (1 obrana), Čorvilo, Vukić (1), Delaš (2), Bezić, Brnas, Milardović (1), Maras, Kuzmanić (1), Perić, Banovac (1), Tomašević, Pleić, Bilčić (1 obrana).

Jug CO: Nižić (6 obrana), Vranješ (1), Bošković (3), Ivanković (1), Joković (1), Smodlaka (1), Marković (1), Bušlje (1), Seman (4), Dobud (2), Drobac (1), Obradović, S. Sukno (1), Vićan.

Igrač više: Jadran 6:1, Jug CO 7:5.

Mornar BS je prema očekivanjima odnio pobjedu, ali poškovci mogu biti zadovoljni jer su čak dobili drugu i zadnju četvrtinu.

Već nakon prvih osam minuta bilo je 5:1 za “goste”, nakon što je Goran Mataić postigao lijep pogodak iz daljine. U drugoj dionici susreta razbranio je POŠK-ov vratar Tomislav Bujas pa “mornari” u tom dijelu igre nijednom nisu zabili.

Igrači Mornar BS ipak su još jednom zaigrali angažiranije pa su u posljednjoj sekundi treće četvrtine golom Mate Zeljka došli do uvjerljivih 10:3.

POŠK je dvije i pol minute prije kraja golom svog najboljeg strijelca Tonija Barbarića došao do 6:11, a Dino Krnić je u zadnjoj minuti postavio konačan rezultat.

T. BILIĆ

POŠK - Mornar Brodospas 6:12 (1:5, 1:0, 1:5, 3:2)

Split - Bazen u Poljudu. Gledatelja 300.
Suci: Franulović i Blažić (obojica iz Rijeke).

POŠK: Bujas (12 obrana), Jakaša, Barbarić (2), Lušić, Kujačić, Scherbl, Crnčević (1), Rabadan (1), Delić, Udiljak, Bokavšek (2).

Mornar Brodospas: Brzica (9 obrana), Burić (1), Marinić Kragić, Ćorušić, Mataić (1), Zeljak (2), Križanović, Vojković, Kalebić (1), Krnić (3), Marelja (1), Kovačić (1), Ban (1), Bebić (1).

Igrač više: POŠK 4:1, Mornar BS 7:3. Peterci: Mornar BS 2(2).

Lagana pobjeda, bez po muke. Vodili smo 9:2, minutu prije kraja 11:4. Obrana vrlo dobra, napad s igračem više bez greške – ukratko je o gostovanju u Sloveniji referirao Ivica Tucak, trener Šibenika NCP.