buč

Vaterpolo: Šibeniku Liga prvaka, Jadranu spas od ispadanja

buč

Mornar Brodospas - Šibenik NCP 10:12 (2:4, 2:3, 3:2, 3:3)

U borbenoj i zanimljivoj utakmici s puno isključenja, Šibenik je na Poljudu i sedmi put ove sezone slavio nad Mornar Brodospasom, čime je izborio treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske, koje ga vodi u pretkolo Lige prvaka. Iako domaćin nijednom vodio, susret je bio neizvjestan i odlučen je tek u pretposljednjoj minuti, kada je šesterostruki strijelac Fran Paškvalin zabio za vodstvo gostiju 12:9.

Šibenčani su bolje počeli, već u trećoj minuti poveli su s 3:0. Na 2:3 su smanjili Ante Ćorušić i Marin Ban. Šibenik NCP je još nekoliko puta odlazio na tri razlike, no mornarevci su se vraćali na zaostatak od jednoga gola. Početak treće četvrtine bio je buran, jer su tada treća, odnosno isključenja s pravom zamjene, zaradili Šibenčani Bore Rončević i Antonio Petković, te domaći Dino Krnić, a žuti karton je zbog prigovora sucu dobio gostujući trener Ivica Tucak.

Mornar BS je u 26. minuti golom Alena Boškovića došao na 8:9, a u sljedećoj minuti Splićani su propustili igrača više za izjednačenje. Dvije minute kasnije gosti odlaze na 11:8, a Jakša Jurišić tri minute prije kraja donosi domaćinu nadu golom za 9:11. No, Paškvalin je na 1:52 do sirene zabio s igračem više, a Ćorušić je u posljednjoj minuti uspio samo ublažiti poraz.

TONI BILIĆ

Medveščak - Jadran SD 4:13 (1:2, 0:4, 1:4, 2:3)

Jadran je u drugoj četvrtini serijom 4:0 stvorio dovoljnu razliku da u nastavku odigra opušteno protiv najlošije momčadi lige. Splićani su u jednom trenutku vodili 10:1, što  je rezultiralo laganim opuštanjem u obrani i to su igrači Medveščaka iskoristili da smanje razliku i prekinu post od 20 minuta bez pogotka. U zadnjim minutama igrači Jadrana postigli su dva pogotka zaredom i postavili konačan rezultat za zasluženo sedmo mjesto.

Srđan BRAJKOVIĆ

POŠK - Primorje EB 9:12 (2:2, 4:4, 1:3, 2:3)

Pobjedom na Poljudu uspjeli su se Riječani iskupiti za poraz u prvom susretu doigravanja na svom terenu, čime su odluku o petom klubu hrvatske lige odgodili za još jednu utakmicu. Domaćin je sredinom druge četvrtine imao 4:12 u svoju korist, te je bio u naletu. No, gol po gol i eto ti Primorja u vodstvu u početku drugog poluvrmena.

Iskusni Zoran Roje nije dopustio svojim momcima da prokockaju vodstvo kao što se dogodilo poškovcima koje je u igri držao raspoloženi Zatović tako da su sada Riječani u velikoj psihološkoj prednosti pred odlučujući susret na njihovom terenu.