OstaloObranile naslov

Suzuki Bura deseti put osvojila Kup Hrvatske

18. prosinca 2016. - 01:01
vaterpolo_kup4-171216

Slavi Suzuki Bura. Obranila je naslov, deseti put je osvojila Kup Hrvatske, svoj 19. trofej. Povela je u velikom finalu protiv Mladosti s 2:0, imala i 3:1, a nakon toga primila četiri pogotka u nizu. Mladost je još dva puta imala dva pogotka viška.

Ali, nakon što je 2 minute i 29 sekundi prije kraja povela sa 7:5, više nije tresla mrežu Suzuki Bure, koja je sa 4:0 preokrenula. 'Pukla' je Mladost u posljednje 32 sekunde treće četvrtine. Suzuki Bura je uspjela u to kratko vrijeme postići dva pogotka te poravnati na 7:7. U posljednjoj četvrtini Ivana Butić je pronašla put do mreže, a Anamarija Brnas, koja je otvorila utakmicu pogotkom, bila strijelac i za 3:1, na kraju je stavila točku na 'i'. Naciljala je 27 sekundi prije kraja za konačnih 9:7. Naklon Sari Srhoj. Vratarka splitskog sast...

20. travanj 2024 17:59