Ostalosvjetska liga

Hrvatska poražena od Grčke

14. veljače 2017. - 22:45
vaterpolo_trening13-080117

U susretu 4. kola B skupine Svjetske lige hrvatski vaterpolisti izgubili su u Pireju od Grčke 8-10, ali su vrlo vjerojatno izborili plasman na završni turnir koji će se od 20. do 25. lipnja održati u Rusiji.

Hrvatska je u Grčku doputovala s tri boda prednosti i pet golova viška iz riječke utakmice ove dvije momčadi. Kako smo izgubili s manje od pet razlike, Hrvatska u zadnja dva kola doma mora pobijediti Francusku i Nizozemsku za plasman na završni turnir.

Odabranici izbornika Ivice Tucka vodili su nakon prve četvrtine (2-1), a pogodak prednosti imali smo i na poluvremenu (5-4). Treća dionica je donijela preokret Grka. Vlachopoulos i Mourikis su doveli domaćina do prednosti (6-5), a početkom posljednje četvrtine domaćin je stigao do prednosti 9-6. Hrvatska nije uspjela nadoknadit...

25. travanj 2024 06:04