Ostalou 18:45 sati

Svjetsko prvenstvo u Budimpešti: Barakude već u prvom kolu čeka najvažnija utakmica u skupini

17. srpnja 2017. - 13:32

Nitko nije uspio osvojiti medalju na pet uzastopnih prvenstava osim hrvatske vaterpolske reprezentacije. Čak ni Mađarska, koja je s deset medalja najuspješnija reprezentacija prethodnih šesnaest Svjetskih prvenstava.

Hrvatska je rekordni niz počela u Melbourneu 2007. godine. Do tada joj je pobjedničko postolje bilo nemoguća misija, a prva medalja je bila najsjajnija – zlatna. Potom iduća tri prvenstva je gubila polufinale, a dobila utakmicu za broncu. Na zadnjem prvenstvu je izgubila finale od Srbije. Isto je bilo i prošle godine u finalu Olimpijskih igara u Riju.

Prva želja naših uoči 17. SP-a, koji se igra na lijepom plavom Dunavu, u Budimpešti, na legendarnom plivalištu na Margaretinom otoku, popraviti vlastiti rekord. Osvojiti šesti put u nizu medalju na SP-u.