Ostalobravo za barakude

EP vaterpolo: Hrvatska izravno u četvrtfinalu

20. srpnja 2018. - 23:47
hrvatska_madjarska14-120718

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija osvojila je prvo mjesto u skupini C i izravni plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva u Barceloni zahvaljujući 11-7 (2-0, 5-4, 3-1, 1-2) pobjedi protiv Grčke u susretu posljednjeg, 3. kola.

Javier Garcia postigao je četiri gola za Hrvatsku, tri je dodao Ante Vukičević, a po jedan Luka Lončar, Marko Macan, Maro Joković i Anđelo Šetka. U sastavu Grčke po dva gola postigli su Konstantinos Genidounias, Georgios Dervisis i Alexandros Gounas, a jedan Marios Kapotsis.

U prvom pravom testu na EP svjetski prvaci su odlično odigrali. Odličnom obranom u prvoj četvrtini ostavili su Grke bez pogotka do su Javier Garcia i Luka Lončar uspjeli postići pogotke. U drugoj četvrtini probudili su se napadi oba sastava, poglavito u situacijama s igračem ...

18. travanj 2024 14:28