Ostalouz rub bazena

Nakon osam godina opet u borbi za europsku medalju: vaterpolisti izborili plasman u polufinale, slijedi dvoboj protiv Srbije

24. srpnja 2018. - 21:53
hrvatska_australija8-150618

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva svladavši u Barceloni Crnu Goru s 9-7 (1-2, 1-2, 4-2, 3-1).

Svjetski prvaci su teškom mukom izborili polufinale, u kojem ih čekaju branitelji naslova i olimpijski prvaci Srbi. Crnogorci su agresivnom igrom vodili veći dio utakmice i sa dva razlike, no izabranici Ivice Tucka su uspjeli serijom 5-0 krajem treće i početkom zadnje četvrtine preokrenuti rezultat i doći do pobjede i prolaza među četiri najbolje europske momčadi. "Barakude" su posebno dobro odigrali zadnju četvrtinu u kojem su "preplivali" Crnogorce, čija je ogromna agresivnost ipak splasnula nakraju.

Crnogorci su bolje započeli susret te poveli s 2-0 golovima Ivovića i Spaića, a nakon šest neuspješnih napada za 1-2 je pogodio Šetka. U drugoj t...

19. travanj 2024 10:02