Ostaloep u plivanju

Po dva zlata za Rusiju i Veliku Britaniju, Lončar i Obrovac bez finala

7. kolovoza 2018. - 22:05
2018-08-07T162229Z_1158653388_UP1EE8719HGLD_RTRMADP_3_EUROPEAN-CHAMPIONSHIPS-AQUATICS.JPG

Petog dana Europskog prvenstva u plivanju u Glasgowu podijeljeno je novih šest kompleta odličja, a najuspješniji su bili predstavnici Rusije i domaćina Velike Britanije koji su osvojili zlatne medalje u dvije discipline.

Ruskinja Anastazija Fesikova (28) se vratila na europski tron točno 10 godina nakon što je bila najbolja na 100 metara leđno 2008. u Eindhovenu. Do naslova je stigla s vremenom 59.19 sekundi. Srebro je osvojila Britanka Georgia Davis sa 59.36, a broncu Talijanka Carlotta Zofkova sa 59.61. Velika Mađarica Katinka Hosszu ostala je ovaj put bez medalje zauzevši četvrto mjesto s tri stotinke iza Zofkove, dok je braniteljica naslova otprije dvije godine iz Londona Dankinja Mie Nielsen bila šesta sa 59.93. Inače, Davies i Fesikova osvojile su zlato i srebro i na 50m leđno ...

19. travanj 2024 10:06