Sport Vodeni sportovi

uz rub bazena

Tijesan poraz 'jadranaša' na otvaranju Lige prvaka: Szolnoki se nudio, ali su Splićani propustili nekoliko prilika za osvajanje bod(ov)a

Na rubu senzacije plivali su vaterpolisti splitskog Jadrana u prvom kolu Skupine B Lige prvaka, no u gostima su od moćnog Szolnokija na koncu izgubili 10:9.

Imali su jadranaši nekoliko napada za izjednačenje u samoj završnici ovog infarktnog dvoboja. U tu se zadnju četvrtinu ušlo s vodstvom domaćih 9:7. Odlučujuća je dionica utakmice počela tvrdo, a onda su suci dosudili peterac četiri i pol minute prije kraja kojeg je realizirao Visković za 9:8. Zalanki je u idućem napadu vratio Szolnoki na plus dva, no 3.34 minute do kraja Visković je zabio novi peterac za 10:9.

Bila je to situacija kao iz bajke za Splićane. Da je netko uoči početka sezone, prije početka kvalifikacija rekao jadranašima da će u prvom kolu Lige prvaka imati napad za izjednačenje u samoj završnici gostovanja kod Szolnokija... No, dogodilo se. I to ne jedan, nego njih nekoliko. Mađarima je voda ušla u uši, doslovno i u prenesenom značenju. Prvo je pucao Zović, Nagy je obranio, onda je Jadran imao i igrača više za 10:10, ali su se spetljali...

Splitski su vaterpolisti igrali odlično, ali u toj adnjoj četvrtini je nedostajalo malo sreće da uzmu i bod u prvom kolu.

Da su jadranaši imali malo više sreće ili preciznosti, mogli su napraviti veliku senzaciju na startu natjecanja. Kod vodstva Mađara 5:3 udarac Viskovića zaustavila je stativa. Onda su pucali s dva metra, ali je Nagy obranio, imali su šut za 8:8, ali se tada ispriječila greda...

Ukupno, odlična predstava splitskog kluba kojom su pokazali da su znatno čvršći nego u prošloj sezoni i da su se spremni i sposobni nositi s najboljim europskim momčadima. I ne valja zaboraviti da i dalje igraju bez prvog centra, ozlijeđenog Ivana Krapića.

- Prikazali smo se u dobrom svjetlu, pokazali da smo organizirani. Oni su odlični, ali do zadnje sekunde smo bili u igri za bod. Vjerujem da će ovo biti odlično za samopouzdanje igrača. Treba nastaviti biti pozitivan, prije godinu i pol smo ispadali iz lige, a sada pariramo Szolnokiju - kazao nam je promuklog glasa trener Jadrana Ivan Asić.