Sport Vodeni sportovi

uz rub bazena

Gradski derbi pripao Zvončacu: Zović osigurao pobjedu pola minute prije kraja utakmice

Nije bilo uvjerljivo kao prošlog vikenda u Kupu (10:1), ali Jadran je u gradskom derbiju ponovno bio bolji od Mornar Brodospasa. Ovaj je meč bio puno izjednačeniji i pobjednik je odlučen tek u posljednjoj minuti, točnije 32 sekunde prije isteka vremena četvrtim pogotkom najboljeg strijelca Ivana Domagoja Zovića za 7:5. Prethodno je Jadran četiri i pol minute prije kraja vodio 6:3, da bi Mornar smanjio na 6:5 i na ulazu u posljednju minutu imao igrača više za izjednačenje, no udarac Eleza blokirao je Jadranov kapetan Anđelo Šetka.

- Ovakve utakmice podižu atmosferu i stvaraju pobjednički duh. Bilo je tvrdo, mada je tome kumovao sudački kriterij jer su suci u početku puštali previše nesankcioniranih duela. Sad smo u pozitivnom nizu od sedam pobjeda i okrećemo se Ligi prvaka - zadovoljan je bio Jadranov trener Ivan Asić.

Mornar je odigrao kudikamo bolju obranu nego u Kupu, ali je zato u napadu potpuno zakazao. Koštala ga je katastrofalna realizacija igrača više (1/11). Prvi i jedini gol iz takve situacije postigao je tek iz devetog pokušaja, bio je to gol Marina Vrdoljaka za 6:4.

- Zadovoljan sam našom igrom, ali slaba nam je to utjeha. Previše smo toga promašili. Znali smo i prije da se možemo nositi s jakim momčadima kad smo kompletni. Trebali smo uzeti barem bod - rekao je kormilar Mornarova broda Zdeslav Vrdoljak.

Kad je Zović u prve četiri minute zabio dvaput za Jadranovih 2:0, a vratar Anić spojio nekoliko obrana, činilo se da se nastavlja trend iz kup-utakmice. Međutim, Mornar se golovima Živkovića i Burića odmah vratio, ne dozvolivši Jadranu daljnje odvajanje. U drugoj četvrtini Jadran je poveo preko Krapića, Ćalić poravnao, a onda je Zović odveo Jadran na 4:3. Mornar je u posljednjem napadu četvrtine jednostavno morao izjednačiti jer je u jednoj akciji imao čak trojicu igrača više (!), no Elez je pogodio samo stativu.

Treća je četvrtina pripala vratarima, pogotovo Mornarovu Luki Podrugu, a početkom posljednje Jadran se odlijepio na 6:3 (Power, Visković) prije nego što je uslijedila već opisana završnica. Ovom pobjedom Jadran je pobjegao Mornaru na sedam bodova na ljestvici regionalnog natjecanja te je barem na 24 sata na trećem mjestu preskočio imenjaka iz Herceg Novog.

Zakon braće

Čak tri para braće našla su se u zapisniku utakmice, od toga dva para na suprotnim stranama. Za Jadran su u sastavu bili Mario Podrug i Zvonimir Butić kontra Mornarovih Luke Podruga i Krešimira Butića, dok su članovi Mornara također Roko i Duje Akrap.

Semafor Poljuda

JADRAN SPLIT - MORNAR BRODOSPAS 7:6 (2:2, 2:1, 0:0, 3:3)

Split - SC Bazeni Poljud. A1 Triglav regionalna liga, 8. kolo.Gledatelja 350.

Suci: Maro Savinović (Dubrovnik) i Mateo Jović (Mlini).

JADRAN SPLIT: Anić (11 obrana), M. Podrug, Kunac, Zović (4), Krapić (1), Z. Butić, Pejković, Power (1), Popović, Visković (1), Milardović, Šetka, Bego, Delić.

MORNAR BRODOSPAS: L. Podrug (13 obrana), Prkić, Burić (3), R. Akrap, Vrdoljak (1), Ćalić (1), Solje, Jakovčević, Pavlović, Elez, Živković (1), A. Dužević, D. Akrap, K. Butić.

Igrač više: Jadran ST 4/10, Mornar BS 1/11.