OstaloSvjetska liga

'Pala' Španjolska: Hrvatska sutra protiv Srbije za naslov, pobjednik ide na Olimpijske igre

22. lipnja 2019. - 20:51

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u finale Super finala Svjetske lige koji se održava u Beogradu zahvaljujući 10-8 (5-1, 3-2, 2-4, 0-1) polufinalnoj pobjedi protiv Španjolske.

Hrvatska je do pobjede protiv Španjolske stigla ponajviše zahvaljujući iznimno raspoloženom vrataru Marku Bijaču koji je ostvario čak 16 obrana te sjajnom otvaranju utakmice.

Hrvatska je prvu četvrtinu riješila u svoju korist sa 5-1, a po dva gola u tom razdoblju postigli su Javier Garcia i Ivan Vrlić. Nakon šest i pol minuta bilo je 4-0 za Hrvatsku, a već u tom razdoblju Bijač je pokazao kako je odlično raspoložen jer je sakupio četiri obrane.

Tijekom druge četvrtine Hrvataka je održavala prednost ostvarenu u prvih osam minuta da bi preko Fatovića minutu prije odlaska na poluvrijeme stigla do n...

20. travanj 2024 02:40