Ostalosvjetska titula

Splićanin na paraplivačkom prvenstvu osvojio zlato: u dramatičnom finišu za jednu stotinku bio je brži od suparnika iz Kine

13. rujna 2019. - 00:37

Hrvatski paraolimpijac Dino Sinovčić osvojio je zlatnu medalju na 100 m leđno u kategoriji S6 na WPS svjetskom paraplivačkom prvenstvu u Londonu.

Sinovčić je Aquatic Centru Queen Elizabeth pobijedio s rezultatom 1:15.46 ispred Kineza Hong Yanga s rezultatom 1:15.47, dok je brončani Argentinac Matias De Andrade plivao vrijeme 1:16.91.

- Presretan sam. Doista su nijanse odlučivale o ovom sjajnom rezultatu, jer sam samo za stotinku sekunde bio brži od Kineza -kazao je Sinovčić.

Član splitskog PK Cipal je u finalu plivao brže nego u kvalifikacijama u kojima je imao drugo vrijeme (1:16,90) iza Argentinac De Andradea (1:15.65).

Dino je u kolovozu prošle godine na Europskom prvenstvu u Dublinu osvojio zlato s rezultatom 1:16.08. Za Sinovčića je to bila druga medalja s europskih ...

20. travanj 2024 07:01