Ostalodaleko do završnice

Bez centara Zvončac se 'utopio': crnogorski imenjak serijom od sedam pogodaka lagano odnio bodove iz Splita

3. prosinca 2019. - 22:50

Solidno su domaći otvorili utakmicu, poveli 1:0 pa 2:1, ali nisu uspjeli taj početni zamah iskoristiti, možda i povesti s dva gola viška. U drugom dijelu prve četvrtine gosti su se zahuktali i serijom od 3:0 prvu četvrtinu dobili s 4:2. S početnom šestorkom, uz vratara Anića, Jadran je djelovao dobro, no bez dva centra, Krapića i Duževića koji su ozlijeđeni te kapetana Šetke nije bilo širine za držati stalno visoki ritam.

Ipak, u drugoj četvrtini Splićani su bili bolji, dobili to razdoblje igre s 2:1 i u drugu polovicu utakmice ušli s minus jedan (4:5). Još da je realizacija igrača više bila bolja, mogli su splitski jadranaši i voditi. Prve dvije situacije s igračem više su realizirali, a potom do kraja druge četvrtine propustili četiri u nizu.