Jadranaši lakoćom pobijedili Manchester

23. listopada 2009. - 01:29

Jadranaši su prema očekivanjima pobjedom otvorili novu europsku sezonu. Slabašni gosti iz Engleske niti jednog trenutka nisu bili ozbiljan protivnik Splićanima.

Koliko su gosti ozbiljni najbolje svjedoči podatak da su u Split doputovali sa samo 11 igrača, iako prema pravilima LEN-a momčad mora imati 13 igrača.

Od samog početka igrači trenera Matutinovića zagospodarili su bazenom, dok su se gosti mučili i teško uspijevali prijeći centar. Kakav-takav priključak Manchester je držao do 19. minute kada su golom Kirka smanjili na 11:5.

Ipak, u sljedećih sedam minuta Splićani su postigli isto toliko zgoditaka, a do kraja razlika je samo rasla. Za konačnih +20 zabio je kapetan Ivan Perić tri sekunde prije kraja.

U domaćim redovima posebno je bio inspiriran Rene Bezić koji je pos...

18. travanj 2024 05:13