Buri malo bilo i vodstvo od tri razlike

7. prosinca 2009. - 13:24

Vaterpolistice splitske Bure nisu uspjele izboriti treće mjesto koje bi im donijelo nastavak europskog puta. Jučer su u odlučujućoj utakmici protiv njemačkog Wuppertala Splićanke imale sve u svojim rukama, ali krajnji rezultat 15:15 (5:2, 2:5, 5:5, 3:3) išao je na ruku Njemicama koje su prošle dalje zahvaljujući boljoj razlici pogodaka.

Ekipa Nikše Savina je u ranoj fazi utakmice imala tri pogotka viška, ali su se fizički moćnije Njemice brzo vratile u igru. Krajem treće četvrtine Wuppertal je vodio 12:10, ponajbolja igračica Bura Karmela Tvrdić zaradila je treću osobnu pogrešku i činilo se da je priči kraj.

Ipak, ponajviše zahvaljujući odličnoj Japanki Konaku Bura je sa pet uzastopnih pogodaka povela 15:12 minutu i 40 sekundi prije kraja. Lošom završnicom Splićanke s...

20. travanj 2024 16:52