KošarkaBITKA ZA EUROBASKET

Ništa od iznenađenja u Brestu, Dubrovnik će pamtiti kako je prvi strijelac utakmice njegov mali, koji je prvi put bio kapetan Hrvatske

23. veljače 2024. - 22:36

Francuska - Hrvatska 73:61

BREST Arena. Gledatelja 5000. Suci: Liszka, Proc (oba Poljska) i Karabilecen (Turska).

FRANCUSKA: Francisco (2), Luwawu Cabarrot (15), Albicy (8), Yabusele (11), Poirier (5), Risacher, Lessort (10), Cordinier (3), Hoard, Inglis (6), Strazel (12), Lacombe (1).

HRVATSKA: Perković, Filipović (3), Smith (13), Kapusta, Hezonja (22), Vraneš (4), Badžim, Branković (4), M. Drežnjak, D. Drežnjak (5), Marić (4), Nakić (6),

Četvrtine: 15:14, 20:16, 22:14, 16:17.

Mario Hezonja je prvi put bio u ulozi kapetana Hrvatske, koja je u Brestu poražena od Francuske sa 73:61 na startu kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine. U skupini su još Cipar, koji nam je idući suparnik i protiv kojeg igramo u ponedjeljak, 26. veljače, u Rijeci (20 sati), te Bosna i Hercegovina, koja je svladala kao gost Cipar 99:66, a koja u 2. kolu dočekuje Francusku.

Kako je Cipar jedan od domaćina prvenstva i kao takav siguran sudionik Eurobasketa, naši moraju ostaviti iza svojih leđa u ‘E‘ skupini ili Francusku, ili BiH, a kako bi nastavili kontinuitet nastupa u završnici.

Hezonja, koji će u nedjelju, 25. veljače, proslaviti 29. rođendan, bio je prvi strijelac utakmice u kojoj nismo uspjeli favoritu skupine pomrsiti račune. Poveli smo 4:0, 7:2, imali 14:13, te početkom druge četvrtine 16:15, ali vrlo brzo nakon toga je bllo 21:35. Francuska je do kraja kontrolirala utakmicu.

Dubrovčanin je za 35 minuta u igri pogodio 5 od 12 šuteva za dva, 2 od 8 šuteva za tricu, te 6 od 7 slobodnih bacanja. Plus, imao je 5 skokova, 3 asistencije, 2 izgubljene i 4 osvojene lopte. I po valorizaciji - 18 - bio je prvo ime utakmice.

Protiv BiH igramo 21. i 24. studenog ove godine, a zadnje dvije utakmice početkom 2025. godine, točnije, 21. veljače doma s Francuskom, a 24. veljače s Ciprom u gostima.

27. travanj 2024 15:52