NogometPRVA HRVATSKA LIGA KADETA

Frano Vlašić pogodi, Sesvete dobiju, i tako već u pet od deset utakmica ove sezone!

9. studenog 2022. - 09:33

Sesvete su prekinule niz od tri poraza u Prvoj hrvatskoj ligi kadeta, u 11. kolu, a svom desetom nastupu ove sezone stigle su do pete prvenstvene pobjede. Svaki put kad su slavile pogađao je 16-godišnji Frano Vlašić iz Župe dubrovačke, koji je sad na učinku od devet pogodaka i na drugom mjestu liste strijelaca najboljih kadeta Hrvatske.

Frano je pogađao protiv Varaždina u Varaždinu (4:0, 2 pogotka), protiv Cibalie u Vinkovcima (pobjeda 1:0), na domaćem terenu prvo protiv Rijeke (6:1, njegova čak četiri pogotka) i protiv Rudeša (5:2, jedan pogodak), a sad i protiv Slaven Belupa, i to u 47. minuti za vodstvo 2:1. Gosti iz Koprivnice su izjednačili u 17. minuti na 1:1. Tri minute prije su Sesvete su povele, a pobjedu su potvrdile tri minute prije kraja utakmice, u 87. minuti.

Dinamo vodi s 31 bod, drugi Hajduk ima 28 (Dubrovčanin Dominik Tolja, dojučerašnji kapetan GOŠK Dubrovnik 1919., u većini utakmica ulazi u igru u završnici utakmice), Osijek je treći s 25 bodova i utakmicom  manje, Sesvete su sedme s 15 bodova i utakmicom manje u konkurenciji 14 prvoligaša.

Marino Žeravica iz splitskog Hajduka je s 11 pogodaka vodeći strijelac lige, Sesvete su odigrale utakmicu manje.

04. lipanj 2024 14:41