NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Sokol dobio lidera pogotkom u 90. minuti, dočekao rezultat s Tarantele, poletio i opet sletio na prvo mjesto

5. svibnja 2024. - 20:10

POREDAK

1. Sokol 37 bodova (41:23), 2. Župa dubrovačka 36 bodova (45:20), 3. Konavljanin 36 bodova (38:15), 4. Slaven 34 boda (47:15), 5. ONK Metković 32 boda (29;23), 6. Croatia 26 bodova (41:33), 7. Gusar 25 bodova (31:32), 8. BŠK Zmaj 25 bodova (23:31), 9. Jadran 23 boda (22:41), 10. Orebić 22 boda (27:56), 11. Maestral 17 bodova (22:47), 12. Žrnovo 12 bodova (20:49).

Vratio se Sokol na vrh, dobio je Konavljanina kod kuće 2:1, i to pogotkom Iva Kovačevića u sudačkoj nadoknadi. Poveo je iz kaznenog udarca krajem prvog poluvremena (Đino Milić), a na isti način je Konavljanin, koji je kolo prije preuzeo od Sokola vrh, izjednačio je u 74. minuti (Josip Zadro).

U drugom derbiju Župa dubrovačka – Slaven bez pogodaka, i to su jedine dvije momčadi koje nisu postigle pogodak u 19. kolu. Svi ostali klubovi su pogađali, a u tih pet utakmica čak 29 pogodaka. Najviše u Pločama gdje je Gusar dobio Žrnovo sa 7:2, jedan manje na Trstenici gdje je Orebić bio uspješniji od Maestrala s 5:3. U Gabrilima šest: Croatia – Jadran 4:2, te u Blatu, kao i u Dubravci, domaćin (BŠK Zmaj) – gost (ONK Metković) 2:1.

Dubravka: Sokol - Konavljanin 2:1

Tonči Vlašić/

Čibača: Župa dubrovačka - Slaven 0:0

LUCIANO LOVRIĆ 5!

Nedjelja, 5. svibnja, Blato: BŠK Zmaj – ONK Metković 2:1 (Ildar Klarić u 47. i Jakov Protić u 87. minuti za domaćina, a za goste Ivan Šutalo u 90. minuti), Gabrili: Croatia – Jadran 4:2 (Vlaho Grbešić u 29., Antonio Smrdelj u 73., Bruno Grčić u 84., te Lukša Monković u 90.+5 za domaćina, a za goste Ivan Pecotić u 12. i Nedjeljko Kešina u 70. minuti, dok je crveni karton u 84. minuti dobio Antonio Pecotić), Čibača: Župa dubrovačka – Slaven 0:0, Ploče: Gusar – Žrnovo 7:2 (Luciano Lovrić u 9., 26., 32., 52. i 73., Ivan Medak u 25. iz kaznenog udarca i Toma Medak u 54. za sastav iz Komina, a za goste Nedo Mušić u 59. i Matej Bokšić u 75. minuti),  Orebić: Orebić – Maestral 5:3 (Ivan Roso u 10. i 11., Oleksiy Klak u 18., Ante Kordić u 44. i Ivan Kordić u 76. minuti za domaćina, a za goste Mile Galić u 8. iz kaznenog udarca i u 45., te Tomislav Domić u 32. minuti), Dubravka: Sokol – Konavljanin 2:1 (Đino Milić u 35. iz kaznenog udarca i Ivo Kovačević u 90.+4 za domaćina, a za goste Josip Zadro u 74. iz kaznenog udarca).

Iduće kolo Sokol ide u Smokvicu, Župa dubrovačka u Žrnovo, a preostala tri kandidata za naslov su domaćini (Konavljanin – BŠK Zmaj, ONK Metković – Orebić, te Slaven – Croatia). Još igraju Maestral – Gusar.