NogometČETVRTI RANG

Vodio je GOŠK Dubrovnik 1919. u Vodicama već u prvom poluvremenu s 3:0, a s Klisa mu dolazile samo lijepe vijesti

4. svibnja 2024. - 19:19

27. KOLO

Subota, 4. svibnja, Kaštel Gomilica: GOŠK (KG) – Zagora 1:1, Metković: Neretva – Junak 1:1, Ivanbegovina: Kamen – Primorac (BNM) 1:0, Klis: Uskok – HRNK Zmaj 4:1 Vodice: Vodice – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:3, Split: RNK Split – Hrvatski vitez 1:1, Omiš: Omiš – Zadar 0:2, Mravince: Sloga – Neretvanac 7:1.

Uvjerljiva pobjeda GOŠK Dubrovnik 1919. kod Vodica u 27. kolu. Antoan Kušar je prvi pogodio, već u 2. minuti. Petnaest minuta poslije mrežu domaćina zatresao je Antonio Delevski za 2:0, a u 37. minuti u zagrljaju suigrača našao se Filip Obradović, te je dubrovačka momčad na odmor otišla s osmijehom na licu.

U nastavku domaćin je uspio postići jedan pogodak, ublažiti poraz, ali nije uspio spriječiti drugu gostujuću pobjedu ove sezone sastava s Lapada, ukupno osmu. Kako je zadnji HRNK Zmaj izgubio na Klisu od Uskoka, tri kola prije kraja momčad trenera Marka Pinčića ima 9 bodova više od sastava iz Makarske od kojeg je izgubila podno Biokova 1:0 u prvom dijelu, a svladala ga istim rezultatom na Lapadu ovog proljeća. Samo zadnji ispada.

GOŠK Dubrovnik 1919. iduće kolo dočekuje Uskok, u predzadnjem kolu je gost Kamena, a na kraju na Lapad stiže Neretva.

Osim strijelaca pobjedu u Vodicama još su izborili Dalibor Kristić, Luka Matić, Baldo Teo Krešić, Hrvoje Šijaković, Patrice Zoungrana, Maro Matić, Josip Listar, Petar Krešimir Kačić i Antonio Lučić. GOŠK Dubrovnik 1919. utakmicu je zaključio s devetoricom, a Vodice s desetoricom. U posljednjoj minuti isključeni su Šijaković i Maro Matić.

U srijedu, 8. svibnja, dubrovačku momčad čeka ogled na Lapadu protiv Neretve u četvrtfinalu Županijskog kupa.

POREDAK

1. Zadar 64 boda (73:24), 2. Zagora 60 bodova (71:28), 3. Junak 48 bodova (59:33), 4. GOŠK (KG) 46 bodova (45:31), 5. Hrvatski vitez 41 bod (42:35), 6. Uskok 40 bodova (37:34), 7. Omiš 40 bodova (32:38), 8. Neretva 36 bodova  (52:49), 9. Primorac (BNM) 33 boda (31:30), 10. Vodice 33 boda (46:50), 11. Sloga 32 boda (38:46), 12. Neretvanac 32 boda (33:50), 13. Kamen 30 bodova (29:56),  14. GOŠK Dubrovnik 1919. 27 bodova (19:48), 15. RNK Split 24 boda (32:59), 16. HRNK Zmaj 18 bodova (24:52).

27. svibanj 2024 14:59