VaterpoloGRUŽ DVOKORAKOM U FINALU PRVENSTVA

Jedna i jedina, jedinstvena, izgleda, s obzirom kako stvari stoje, još dugo, dugo neponovljiva, sezona 2013./14.!

23. travnja 2024. - 21:20

0-2

Primorje EB - Jug AO 11:13

RIJEKA Bazen ‘Zdravko Ćiro Kovačić’ na Kantridi. Suci: Goran Gavrilović i Marko Matijević. Opunomoćenik: Robert Jambrović.

PRIMORJE ERSTE BANKA: I. M. Čubranić (10 obrana), L. Babić, Kadivec (1), Tončinić, Brubnjak (1), Brguljan (3), N. Čubranić (1), K. Babić (2), G. Burburan, Te Riele (1), Crippa (1), Paparić (1), Jurić, Vuković. Trener: Igor Hinić.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (9 obrana), Prkoča, Djerković (1), Lazić (3), Joković (3), Mozara, Daube (4), Cabanas, Kržić, Burić (1), Grgurević, Žuvela (1), F. Čubranić, Burđelez. Trener: Vjeko Kobešćak, pomoćnici: Igor Računica i Maro Balić.

Igrač više: Primorje EB 5/9, Jug AO 6/14

Peterci: Primorje EB 0/1, Jug AO 1/1

Četvrtine: 2:1, 4:4, 3:6, 2:2.

Jugaši su u finalu domaćeg prvenstva. Dobili su i drugu utakmicu polufinalne serije, koja se igra na dvije pobjede.

Prošli utorak 15:9 u Gružu, ovaj utorak 13:11 u Rijeci, te ništa od majstorice, treće utakmice, a čemu se nadala riječka momčad, koja je bolje otvorilo drugu utakmicu. Međutim, kvaliteta je debelo na strani momčadi Vjeka Kobešćaka, te je očekivano i dalje u ovom stoljeću/tisućljeću sezona 2013./14. jedna i jedina, za hrvatski vaterpolo povijesna. Samo tad u finalu doigravanja za prvaka nije bilo Jug Adriatic osiguranja, a s obzirom kako stvari stoje, tako će biti još dugo, dugo.

Hannes Daube je postigao četiri pogotka i bio prvi strijelac Jug Adriatic osiguranja na Kantridi, Franko Lazić i Maro Joković su postigli po tri....

U drugom polufinalu igraju splitski Jadran i zagrebačka Mladost. Sastav iz Poljuda, aktualni prvak, vodi 1:0. Dobio je prvu s 15:5, te je za očekivati kako će i on dvokorakom u finale, koje se, kao i prethodnih sezona, igra na tri pobjede.

Što će se pamtiti kad je u pitanju druga utakmica polufinala između Primorja Erste banka i Jug Adriatic osiguranja? Riječki sastav je vodio 1:0, 2:1, te nakon serije 3:0 sa 6:4 pred kraj druge četvrtine. Toni Popadić je pri rezultatu 4:4 obranio peterac Nizozemcu u redovima Primorja EB, Kas Te Rieleu. Jugaši su serijom 3:0 poveli sa 7:6. Prekrasna je bila šrauba Rina Burića za vodstvo 9:7 dvije minute prije kraja treće četvrtine. Početkom četvrte četvrtine Jugaši su prvi put imali tri pogotka viška (12:9), sredinom još jednom (13:10)...

Oba sastava se sad okreću uzvratnoj utakmici četvrtfinala Eurocupa, koja se igra u subotu, 27. travnja. Primorje EB dočekuje Vouliagmeni, a Jug Adriatic osiguranje je gost Crvene zvezde. Kantrida je u Grčkoj izgubila prvu utakmicu s 9:14, Gruž u Beograd odlazi sa 6 pogotaka prednosti (15:9).

Final four Eurocupa je 17. i 18. svibnja.

03. svibanj 2024 12:37