Kup UEFA: Šestorica Hrvata prošla dalje

27. veljače 2009. - 11:55

U uzvratnim susretima 16-ine finala nogometnog Kupa Uefa nastupila su i sedmorica hrvatskih nogometaša od kojih šestorica - Ivica Olić, Mladen Petrić, Ognjen Vukojević, Goran Sabljić, Ivica Križanac i Darijo Srna nastavljaju natjecanje.

Ivica Olić je bio strijelac jedinog pogotka u pobjedi HSV-a protiv nizozemskog NEC-a 1:0, kojom je njemački sastav samo potvrdio uvjerljiv trijumf iz prve utakmice u Nizozemskoj. Olić je zabio pogodak u devetoj minuti, a potom je imao još nekoliko odličnih prilika. Najbolju u 14. minuti kada je uzdrmao vratnicu. Na terenu je proveo 79. minuta, dok je Mladen Petrić odigrao svih 90 minuta.

Bio je to već 17 pogodak Olića u dresu Hamburga u svim natjecanjima ove sezone, te šesti u Kupu Uefa. Zanimljivo, HSV je ove sezone u prvenstvu, Kupu Uefa i ...

06. lipanj 2024 23:19