Rukometskupina a

Hrvatske rukometašice slavile protiv Mađarske i osvojile važne bodove u borbi za plasman u drugi krug Europskog prvenstva

6. studenog 2022. - 19:45

U susretu 2. kola A skupine Europskog prvenstva u Ljubljani, hrvatske rukometašice su pobijedile Mađarsku sa 21-18 (10-7) osvojivši važne bodove u borbi za plasman u drugi krug.

Nakon poraza od Norveške i pobjede Mađarske nad Švicarskom, hrvatske rukometašice je očekivala iznimno važna utakmica protiv Mađarske. Bio je to dvoboj koji je vrlo vjerojatno odlučivao o drugom mjestu u skupini i dva boda koja će se prenositi u drugi krug.

Odabranice izbornika Nenada Šoštarića ovom su se pobjedom našle u sjajnoj poziciji. U slučaju da u zadnjem kolu svladaju, objektivno najslabiju ekipu u skupini, Švicarsku prenijet će dva boda.

Brončane s posljednjeg EURO-a fantastično su ušle u susret. Nakon 10 minuta igre vodile su 5-0, a Mađarska je tek u 12. minuti zabila prvi gol za 5...

23. svibanj 2024 01:25