Sporting slavio u derbiju, presudio je pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade

2. veljače 2021. - 07:21

U derbiju 16. kola portugalskog nogometnog prvenstva lisabonski Sporting je pobijedio gradskog suparnika Benficu sa 1-0 učvrstivši se na vodećoj poziciji.

Bila je to zanimljiva i živa utakmica s nizom prilika na obje strane, a presudio je pogodak Matheusa Nunesa u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Pedro Porro je ubacio s desne strane, golman Benfice Odisseas Vlachodimos je boksao loptu ravno na glavu Nunesa koji je pogodio za pobjedu.

U nešto ranije odigranom susretu Porto je pobijedio Rio Ave sa 2-0, a golove su zabili Diaz (44) i Evanilson (74). Za goste je cijeli susret igrao Toni Borevković.

Pobjedu je ostvarila i Braga koja je na gostovanju porazila Moreirense sa 4-0. Strijelci su bili Fransergio (7), Castro (17), Raul Silva (22) i Andre Horta (87).