Tenisjoš ništa od bodova

Duje Ajduković ostao bez pobjede u debitantskom nastupu za Hrvatsku, a Gripe opet zjape poluprazne

Piše I. M.
17. rujna 2023. - 17:52

Botic van de Zandschulp (ATP - 68.) svladao je Duju Ajdukovića (ATP - 206.) sa 6:3, 3:6, 7:5 u prvom meču zadnjeg dana Davis Cupa na Gripama.

Splićanin nije uspio doći do pobjede u svom debitantskom meču za Hrvatsku kad je u pitanju ovo natjecanje, ali uz prezentiranu igru u drugom i trećem setu može biti zadovoljan.

Prvi set je Nizozemac uzeo uvjereno, brejkao je domaćeg uzdanika u četvrtom gemu, a dalje uspješno obranio svoj servis, što je bilo dovoljno za slavlje u prvoj dionici.

No, Ajduković se probudio u drugom setu, iako je na početku izgledalo kako će Botic van de Zandschulp lako do bodova. Splićanin je izgubio svoj servis, ali je zatim u sljedećem gemu brejkao nizozemskog tenisača. To mu je pošlo za rukom i u osmom gemu kad je dočekao svoju novu priliku za ‘break‘ nakon što je njegov protivnik imao 40:15.

Očekivao se tie-breka u trećem setu, ali u završnici meča u 12. gemu i na zaostaku 30:40, Ajdukovića je izdao forhend. Dva zaredom su završila u mreži, čime je Van de Zandschulp nakon jednog sata i 56 minuta borbe došao do svoje druge pobjede na Gripama.

U drugom meču današnjeg programa Borna Gojo će igrati protiv Tallona Griekspoora.