StoryEditorOCM
ForumTKO BI IH ZABORAVIO

Ove legendarne scene i njih dvojice sigurno se sjećate! Evo gdje su danas likovi iz kultnog jugoslavenskog filma

Piše SCENA SD
30. ožujka 2024. - 23:50

Nenad Kostić i Miodrag Kostić su dva imena koja su postala sinonim za legendarni jugoslavenski film "Ko to tamo peva", redatelja Slobodana Šijana. Njihova uloga u filmu, zajedno s nezaboravnom izvedbom pjesme "Sviće zora", poznatije kao "Za Beograd", ostavila je neizbrisiv trag u kolektivnom pamćenju publike.

Nenad Kostić danas je vozač autobusa u Beogradu, dok se Miodrag i dalje bavi glazbom. Njihova uloga u filmu "Ko to tamo peva" donijela im je određenu slavu i prepoznatljivost. Scena u kojoj su pjevali "Sviće zora" postala je kultna, a mnogi je i danas rekreiraju. Njih dvojica su se, prema riječima Miodraga, našli u centru pažnje na mnogim proslavama gdje su ljudi tražili da otpjevaju spomenutu pjesmu.

"Mnogi me ljudi na zabavama traže da otpjevam ‘Sviće zora‘ barem dva-tri puta tijekom noći. Ne smeta mi, po toj sam pjesmi prepoznatljiv", rekao je Miodrag jednom prilikom. Na društvenim mrežama poput Twittera često se mogu pronaći fotografije s proslava na kojima su Nenad i Miodrag zajedno na pozornici, izvodivši ovu legendarnu pjesmu.

Honorari i promjene u filmu

Miodrag je otkrio da su honorari za "Ko to tamo peva" bili različiti, pri čemu je Nenad dobio dvostruko manje nego Miodrag. Prema Miodragovim riječima, "Štimac je bio četiri milijuna, Neda i Dragan Nikolić po sedam, a najviše je dobio Paja Vuisić, čak 12 milijuna dinara".

Osim toga, scenarist Dušan Kovačević je otkrio zanimljiv detalj o filmu. Naime, kraj filma je promijenjen zbog smrti Josipa Broza Tita.

"Titova smrt nas je spriječila da završimo ‘Ko to tamo peva?‘ kako smo mi to zamislili. U scenariju je bila scena u kojoj dva dječaka koji pjevaju izlaze iz autobusa. Tada su se u sceni trebale pojaviti životinje i sve je trebalo sličiti na apokalipsu. Redatelj filma se složio s vlasnikom cirkusa u Italiji i taj cirkus je trebao doći u Beograd sa dresiranim životinjama. Međutim, Josip Broz Tito je umro i strancima je zabranjen ulazak. Ni ptica nije smjela prijeći granicu, a mi moramo završiti film. Budući da nema životinja, film završava kako završava", objasnio je Kovačević, prenosi Klix.

Dugo će se pamtiti 

Iako su prošle godine od premijere "Ko to tamo peva", film ostaje neizostavan dio kulturne baštine bivše Jugoslavije. Nenad i Miodrag, zajedno sa ostalim članovima ekipe, ostavili su dubok i neizbrisiv pečat u povijesti jugoslavenske kinematografije. Njihova uloga i izvedba "Sviće zora" i dalje živi kao simbol jednog vremena i jedne generacije 

28. travanj 2024 21:57