Ivan Mišković je u troskoku s 15,14 m izbio na prvo mjesto u Europi!

Piše Ivica Gjergja
29. svibnja 2017. - 21:09
Braća Ivan i Mate u reprezentacijimisko1

Izvrsna vijest „stigla „ je iz Varaždina, da je prema tablicama Europske atletske federacije, Ivan Mišković u troskoku s rezultatom 15,14 m izbio na prvo mjesto u Europi među mlađim juniorima. Dvodnevno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe juniore i juniorke okupilo je 273 atletičara i atletičarki iz 32 kluba, a među kojima je bilo i devet članova AŠK - a Zadar.

Ašk-ovci su opet briljirali u svojim nastupima, oni su pod vodstvom trenera Ivice Šola, Predraga i Tomislava Saratlije bili uspješni, pa su tako mlađi juniori osvojili ukupno osam medalja od čega 6 naslova državnih prvaka. Prvaci Hrvatske među mlađim juniorima na 100 m Mate Mišković (11,06 sekundi), na 200 m (22,66 sekundi) novi osobni rekord, te Ivan Mišković u skoku udalj (6,61 m) i u troskoku (15,14 m), čime je za 10 cm popravio svoj osobni rekord i postavio novi klupski rekord za mlađe juniore, a tim je rezultatom ispunio normu za nastup na Svjetskom prvenstvu za mlađe juniore u Nairobiju u Keniji od 12 do 16. srpnja 2017 g. , te za Europsko prvenstvo za juniore u Grossetu u Italiji od 20 do 23. srpnja 2017. godine.

Štafeta 4 x 100 m u sastavu: Toni Žmikić, Lovre Čulina, Ivan i Mate Mišković s rezultatom 44,53 sekunde. Tea Smokrović u troskoku (11,35 m). Srebrne medalje i drugo mjesto su osvojili u skoku uvis Lovre Čulina (180 cm), te Ema Bacalja u troskoku (10,91 m). U skoku uvis Adrian Dražina je osvojio sedmo mjesto (170 cm), a u troskoku Anđela Zelić je osvojila peto mjesto (10,67 m) njen novi osobni rekord. Veronika Šokota u bacanju koplja ( 500 g ) osvojila je jedanaesto mjesto ( 28,16 m ).

Prema ostvarenom na prvenstvu najuspješniji pojedinci su braća Mišković koji su osvojili po tri zlatne medalje, Mate na 100, 200 m i štafeti, a Ivan u dalju, troskoku i štafeti, a među 32 kluba AŠK Zadar je najuspješniji klub po osvojenim zlatnim medalja šest odličja.

-Presretni smo što je naš član Ivan Mišković postao najbolji u Evropi u troskoku mlađih juniora, a i njegov brat je osvojio tri zlata, sve to je dokaz da se kvalitetno i stručno s našim članovima radi. Najuspješniji smo klub sa šest zlatnih odličja i to nešto govori, sijao je od zadovoljstva trener Ivan Šola.

09. svibanj 2024 19:46