SportVATERPOLO

U utakmici za treće mjesto Zadar 1952 svladao Medveščak i uzeo broncu! Juniori Juga AO osvojili Kup

Piše Hrvatski vaterpolski savez
2. listopada 2023. - 17:58

Jug Adriatic osiguranje slavi novi trofej u klupskim vitrinama. Ovog puta su pokal donijeli mlađi juniori, igrači trenera Mihe Bobića koji su trijumfalno, s pet pobjeda u pet utakmica okončali nacionalni kup.

Završni turnir odigran je ovog tjedna u Zadru, a u nedjeljnom finalu su mladi jugaši svladali splitski Mornar.

Susret u svakom pogledu dostojan finala jer su se sastale jedine dvije momčadi bez poraza do završne utakmice. U izjednačenom susretu u kojem su se momčadi izmjenjivale u vodstvu, mornarevci su u drugoj četvrtini poveli 4:2 i 5:3, ali su jugaši dostigli zaostatak, te je na polovici utakmice rezultat bio 5:5.

U nastavku se nastavila potpuno ravnopravna, izjednačena borba. Početkom posljednje četvrtine je Jug Adriatic osiguranje poveo s dva gola razlike (9:7), te više nisu ispuštali prednost. Točku na i postavio je Maroje Šušić, najbolji strijelac Dubrovčana koji je malo više od minutu do kraja postigao svoj četvrti pogodak na utakmici, za ukupnih, a pokazat će se i konačnih 10:8.

Zadranima bronca

U utakmici za treće mjesto, Zadar 1952 je svladao Medveščak u također neizvjesnoj i izjednačenoj utakmici s pobjedonosnim pogotkom Karla Kulišića, minutu i pol prije završne sirene.

Posljednje dvije utakmice na ovom turniru doista su i više no zorno dokazale da su se u krug četiri najbolja sastava plasirale momčadi izjednačene snage, kvalitete. One su odgovarajuće tomu pružile i takav vaterpolo.

U utakmici za 5. mjesto, Jadran je petercima bio bolji od Mladosti, dok je 7. mjesto osvojila momčad POŠK-a 1937 koja je bila bolja od Primorja EB.

Trofej za najboljeg vratara završnog turnira Kupa pripao je Nikoli Batošu (Medveščak).